P.   SLĒGTS
 O.  11 - 18
 T.  11 - 18
 C.  11 - 18
 P.  11 - 18
 S.  11 - 18
 Sv.  11 - 18

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Ģederta Eliasa balvas darbu izstāde

Ģederta Eliasa balvas darbu izstāde

Izstāde no 4.septembra līdz 4.oktobrim, "Ģederta Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā" apbalvošana 23.septembrī 16.00

Svinot izcilā latviešu gleznotāja un pedagoga, lauku žanra tradīciju veidotāja latviešu glezniecībā Ģederta Eliasa (1887-1975) 133. dzimšanas dienu, Jelgavas pilsētas pašvaldība kopā ar Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju rīko jau otro konkursu un izstādi "Ģederta Eliasa balvu par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā".

Lauku tēmai mākslinieks ir pievērsies visos daiļrades periodos gan ainavās, gan klusajās dabās, veiksmīgi to ietvēris pat grupas portretā, gleznojot gan eļļas, gan akvareļa, gan pasteļa tehnikā.

Lai gan Ģederts Eliass vienlīdz meistarīgi risinājis dažādas tēmas un viņa bagātajā radošajā mantojumā atrodams teju viss, ko varam iedomāties, tomēr lauku tēmai ir īpaša vieta viņa daiļradē, jo savās lauku žanra gleznās mākslinieks gluži kā latviešu tautas dziesmās ir atspoguļojis gada ritējumu, gleznojot dzimtās mājas visos gadalaikos, parādot arī lauku darbu daudzveidību kā neatņemamu dzīves sastāvdaļu. “Zīlēnu” ainavās mākslinieks ir iemūžinājis vārdos nepasacīto – dzimto māju, zemes un vecāku mīlestību.

Mākslinieku noturīgā interese, bagātīgais konkursā iesniegto darbu klāsts un lielā darbu dažādība ir apliecinājums lauku tēmas stabilajai vērtībai Latvijas glezniecībā arī 21. gadsimtā.

Marija Kaupere,

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja 

direktores vietniece