P.   SLĒGTS
 O.  10 - 17
 T.  10 - 17
 C.  10 - 17
 P.  10 - 17
 S.  10 - 17
 Sv.  10 - 17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Izstāde "Hanta Slonema maģiskā pasaule"

Izstāde "Hanta Slonema maģiskā pasaule"

Izstāde atvērta no 23.oktobra līdz 29.novembrim. 

Hants Slonems (Hunt Slonem) ir kritiķu atzīts amerikāņu mākslinieks. Dzimis 1951.gadā Kiterijā, Meinā, pašlaik darbojas Manhetenā, Ņujorkā. 

Hants Slonems visvairāk pazīstams ar ekspresionisma stila gleznām. Iedvesmojoties no dabas un no saviem mājdzīvniekiem - aptuveni 100 dažādu sugu putniem, radījis darbus, kuros putnu, tauriņu un trušu figuras vedina skatītāju ielūkoties savā neparastajā, krāsainajā pasaulē. Līdzās gleznām mākslinieka daiļradē atrodamas arī lielizmēra skulptūras, un viņam piemīt visai neparasta nodarbe - vēsturisku namu restaurēšana. 

Eksotika māksliniekam nāk līdzi no bērnības. Tēva militārā dienesta dēļ Hants bieži pārcēlās no vienas vietas uz otru. Šajā dzīves posmā topošais mākslinieks kādu laiku dzīvoja tropiskajās Havaju salas, vēlāk, studiju gados, devās pieredzes apmaiņā uz Nikaragvu un Meksiku, kas vēl vairoja viņa interesi par šīm eksotiskajām zemēm, to floru un faunu, kas, savukārt, kļuva par iedvesmu viņa gleznām. Slonems absolvēja Tulanas universitāti Ņūorleānā, Luizianā, specializējoties glezniecībā un mākslas vēsturē. Piedalījies prestižajos Skouheganas Gleznošanas un tēlniecības skolas kursos (Skowhegan School of Painting and Sculpture) Meinā, kas satuvināja jauno mākslinieku ar Amerikas gleznotājiem kā Luiza Nevelsone (Louise Nevelson), Alekss Kats (Alex Katz), Alise Nīla (Alice Neel), Ričards Estess (Richard Estes) u.c..

Slonema darbi ir atrodami 250 muzeju kolekcijās visā pasaulē, arī Solomona Gugenheima, Metropoles mākslas, Vitneja Amerikas mākslas muzejā u.c. Slonema darbi ir eksponēti daudzos pasaules muzejos - Krievijā, Kazahstānā, Bulgārijā, Vācijā, Tuvajos Austrumos u.c.

Plašāku informāciju par mākslinieku meklējiet šeit.

 

P. S. Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, sākot ar 2020. gada 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).

* Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
* Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, sekot informācijai vizuālajās norādēs un ievērot muzeja personāla norādījumus.