Ievērojot Ministru kabineta rīkojumu pār ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs un tā nodaļas apmeklētājiem ir slēgtas no 2020. gada 21.decembra līdz 2021. gada 25.janvārim (ieskaitot).

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Jelgavas rātsnama 3D modelis

1663. gada tirgus laukuma labajā malā tika uzcelta ēka, kura piederēja hercogam Frīdriham Kazimiram. Rāte iegādājās namu, lai būtu pastāvīga adrese, kurā atrastos Jelgavas rātsnams.  1944. gada vasarā rātsnams nodega līdz ar pilsētu.

Mūsdienās ir aplūkojami tikai attēli, kuros rātsnams redzams no dažādiem rakursiem, bet, izmantojot tehnoloģijas, ir iespējams aplūkot vēsturisko mantojumu, kurš aizgājis nebūtībā. Jelgavas skolniece Agnese Ločmele nolēma izzināt un ieguldīt Jelgavas pilsētas vēstures mantojumā jaunus faktus par Jelgavas rātsnamu – aprēķināt ēkas izmērus, izstrādāt rasējumus, kuri līdz mūsdienām nav saglabājušies, kā arī izveidot 3D modeli un maketu. Izmantojot proporciju formulu, tika izvirzīts darba mērķis – izstrādāt Jelgavas rātsnama rasējumus, 3D modeli un maketu. Darbā ir aplūkota Jelgavas rātsnama vēsture, aprēķinot ēkas izmērus, izmantotas Jelgavas rātsnama fotogrāfijas un iegūtie rezultāti izmantoti 3D modeļa un maketa izveidē. Rezultātā iegūti Jelgavas rātsnama rasējumi (pretskata, sānskata un virsskata), Jelgavas rātsnama modelis, kuru iespējams digitāli apskatīt no dažādiem rakursiem un pēc izstrādātā modeļa izveidots makets, kurš tika izdrukāts, izmantojot 3D printeri. Darbs izstrādāts Jelgavā no 31.05.2016. līdz 10.02.2017. Lūk, daži attēli, kāds izskatījās Jelgavas rātsnams (3D modelis un makets).