P.   Slēgts
O.  10-17
T. 10-17
C. 10-17
P. 10-17
S. 10-17
Sv. 10-17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Iepriekšējā Izidora Brensona atmiņu stāstījumā varējām iepazīties ar sadzīvi mūsu pilsētā 19. gadsimta otrajā pusē maza zēna izpratnē un skatījumā. 

1868. gadā Izidors Brensons nokārtoja iestājeksāmenus un iestājās Jelgavas Vīriešu ģimnāzijas (Academia Petrina) piektajā klasē. Par to, kā I. Brensonam pagāja ģimnāzijas gadi, varam lasīt šajā atmiņu stāstā.

Aleksandra Jodikaiša stāsts Latvijas armijā bija īss un spožs – lietuvietis, kurš krita par Latvijas brīvību, bet zemes klēpī tika guldīts savā etniskajā dzimtenē.

Vernera Tepfera esence ir atrodama latvietībā un patriotismā, dzimtās zemes vēstures apzināšanā un kalpošanā Latvijas valstij, ko viņš veica gan šeit, Latvijā, gan trimdā Stokholmā. 

Noslēgsim stāstu sēriju "Naudu vajag visiem un visos laikos" par periodu no 1961. gada līdz 2014. gadam kopā ar Naudu saimi. 

Virsleitnanta Pētera Stērstes dzīves stāstā iekodēta gandrīz visa Latvijas valsts panākumu un traģēdiju hronoloģija...

Izidora Brensona atmiņu stāstījumā varam iepazīties ar sadzīvi mūsu pilsētā 19. gadsimta otrajā pusē maza zēna izpratnē un skatījumā. 

Aleksandrs Strekāvins savās atmiņās ir arī pierakstījis, kādu apģērbu jelgavnieki bija iecienījuši, dodoties savās dienas gaitās.

Vasaras noslēgumam strauji tuvojoties, Aleksandra Strekāvina atmiņas par Jūrmalu ļauj vēl mirkli pakavēties saulainājās, siltājās dienās laiskojoties pie ūdens.