P.   Slēgts
O.  10-17
T. 10-17
C. 10-17
P. 10-17
S. 10-17
Sv. 10-17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Labrīt, cienījamie sekotāji!
Cītīgi meklējam 9 atsķirības Ģederta Eliasa darbā "Pie silēm"!

1949. gada 25. marta rīts mākslinieka Ģederta Eliasa mātei Karlīnei iesākās tāpat kā daudzi citi rīti 65 “Zīlēnos” pavadītajos gados, bet šī diena beidzās “Zīlēnu” saimniecei pavisam negaidīti. 

Runājot par Jelgavas vēsturi, allaž tiek pieminēts, ka pilsētā divas reizes kādu laiku ir dzīvojis vēlākais Francijas karalis Luijs XVIII, bet cik daudzi zina, ka ir pamats uzskatīt, ka 1799. gadā Jelgavā uzturējās trīs nākamie Francijas karaļi – Luijs XVIII, Luijs XIX un Luijs Filips.

Pērn jau rakstījām par kinofilmas “Lielais lūzums” uzņemšanu Jelgavā 1945. g. vasarā un rudenī. Publikācija izraisīja jaunu diskusiju par Jelgavas ēkām filmā, un dažas no tām izdevās atpazīt. Līdz ar to tika precizētas filmas uzņemšanas vietas sagrautajā pilsētā. 

1795. gadā Krievijai pievienotās Kurzemes un Zemgales hercogistes teritorija tika pārdēvēta par Kurzemes guberņu. Pēc tradīcijas šīm pārmaiņām bija jāatspoguļojas arī pilsētas simbolikā. Jau 1798. gadā vairodziņā uz aļņa krūtīm tika novietots Krievijas impērijas simbols – divgalvainais ērglis.

Gustavs Vanags bija izcils organiskās ķīmijas nozares zinātnieks, kuram viens no izglītības pieturas punktiem bija arī Jelgavas ģimnāzija.

Iebraucot Jelgavā no Rīgas puses, šķērsojam divus tiltus – Lielupes un Driksas, bet diez vai domājam par to, cik jauni vai veci tie ir.

Paulis Šturms (arī Pauls, Pāvils) piedzimis 1897. gada 4.martā Līvbērzes pagastā “Gaigaļos”, mācījies Jelgavas ģimnāzijā, Viļņas karaskolā un viņa dzīves gājums aprāvies kaujā pie Ložmetējkalna 1916. gada 23. decembrī. Apbedīts Rīgā, Brāļu kapos. 

Jelgavā tikai dažās ielās, tostarp Vecpilsētas ielas kvartālā, var ieraudzīt seno, no apalakmeņiem darināto bruģi. Tas tāpat kā daudz kas cits aizgājis līdz ar laiku, ko tas pārstāvēja.