P.   Slēgts
O.  10-17
T. 10-17
C. 10-17
P. 10-17
S. 10-17
Sv. 10-17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Iebraucot Jelgavā no Rīgas puses, šķērsojam divus tiltus – Lielupes un Driksas, bet diez vai domājam par to, cik jauni vai veci tie ir.

Paulis Šturms (arī Pauls, Pāvils) piedzimis 1897. gada 4.martā Līvbērzes pagastā “Gaigaļos”, mācījies Jelgavas ģimnāzijā, Viļņas karaskolā un viņa dzīves gājums aprāvies kaujā pie Ložmetējkalna 1916. gada 23. decembrī. Apbedīts Rīgā, Brāļu kapos. 

Jelgavā tikai dažās ielās, tostarp Vecpilsētas ielas kvartālā, var ieraudzīt seno, no apalakmeņiem darināto bruģi. Tas tāpat kā daudz kas cits aizgājis līdz ar laiku, ko tas pārstāvēja.

Trešdiena un jauna Ģederta Eliasa glezna ar atšķirībām. Šonedēļ "Klusā daba ar zaļo pudeli", ap 1912. gadu. Veiksmi meklējumos!

Vai zinājāt, ka atšķirību meklēšana nodarbina vairākas smadzeņu daļas, kas ir atbildīgas par koncentrēšanos, īstermiņa atmiņu, vizuālo uztveri u.c., tādēļ paņemiet kafijas vai tējas krūzi un patrenēsimies kopā! Meklējam 9 atšķirības Ģederta Eliasa darbā "Veļas diena Zīlēnos", kas gleznots 20. gs. 30.gados. Atbildes nākamnedēļ!

Jelgavas parki ir krāšņums, kas cauri gadsimtiem ir papildinājis Jelgavas "seju", bet cik daudz jūs zināt par Villa Medem parka vēsturi? Kas pirms tam atradās Jelgavas pils parka Studentu klubā? Kādēļ Mīlestības alejā ir piemineklis ar urnu? Kas senāk atradās Alunāna parka vietā?

Sveicam dzimšanas dienā Juri Bāru, ārstu un valodnieku, kas latviešu valodai deva garumzīmes!

Dažādos laikmetos muzeja ēkas ārējais izskats ir mainījies. 
Piedāvājam 8 variantus izkrāsot un uzzināt, kā šī ēka izskatījās agrāk. Izmantojot norādes, izkrāso muzeja ēku! 

Nelielai atpūtai no nopietnām ziņām, atrodi 9 atšķīrības Ģederta Eliasa darbā "Veranda ar Mežvīteņiem". Veiksmi!