P.   Slēgts
O.  10-17
T. 10-17
C. 10-17
P. 10-17
S. 10-17
Sv. 10-17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Cienījamie sekotāji, kā lieli, tā mazi! 

Gleznotāja Ģederta Eliasa darbos dzirkstīt dzirkstī krāsu prieks.

Šoreiz jūsu izmanīgajām acīm piedāvajam meklēt atsķirības Ģederta Eliasa darbā "Pie loga. Rīga"!

1991. gada barikādes – pārliecības un pilsoniskās drosmes laiks. Ieskats Jelgavas muzeja izveidotajā foto galerijā par barikāžu laiku pirms 30 gadiem Rīgā, bet sirdī un dvēselē katrā Latvijas pilsētā, ciemā, viensētā!

Ģederta Eliasa māsas Maijas portretā ir noslēptas 9 atšķirības. Vai jums izdosies atrast visas? Veiksmīgu meklēšanu! :)
Nākamnedēļ publicēsim atbildes. Noskaidrojiet vai visas atšķirības atrastas! 

Ģ. Eliass. Maija ar saulessargu, ap 1919.gadu, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija

Muzejs no Astrīdas Skulmes šī gada pašā sākumā ir saņēmis īpaši vērtīgu, ļoti bagātīgu un līdz šim nebijušu dāvinājumu – gadu desmitiem glabātas Ģederta Eliasa vēstules vecākiem, brālim Jurim un māsai Maijai, viņa mīļotajām sievietēm Karijai, Vilmai, Halinai, fotogrāfijas u.c.

2020. gada no 1. līdz 4. decembrim Maskavā norisinājās zinātniskā konference “25. Zabeļina lasījumi”. Šogad tie bija veltīti Krievijas vēstures muzeja (tag., Государственный исторический музей) dibinātāja vēsturnieka Ivana Zabeļina (Иван Егорович Забелин, 1820–1909) 200. Dzimšanas dienas atcerei. Pasākumu organizēja Valsts vēstures muzejs, Krievijas Zinātņu Akadēmijas Krievijas vēstures institūts un Maskavas muzejs. Diemžēl COVID-19 pandēmija liedza konferences dalībniekiem tikties klātienē, tāpēc lasījumi tika organizēti attālināti tiešsaistes formātā.

Mūsdienās Ozola skvērs Jelgavā ir kļuvis par iemīļotu un draudzīgu vietu bērniem – tur atrodas viens no lielākajiem bērnu rotaļu laukumiem pilsētā. 

Šī gada aprīļa beigās Jelgavas vēstures un mākslas muzejs saņēma informāciju no modra jelgavnieka, ka Ošu ceļā esot atrasti kapakmeņi ar uzrakstiem senebreju valodā. Aizbraucot turp, muzeja speciālisti ceļa malā tiešām atrada divus granīta pieminekļus. Tika nolemts akmeņus notīrīt un aizvest uz ebreju kapiem Miera ielā. Tajā pašā dienā pieminekļi atgriezās savā vēsturiskajā vietā.

Pirms 75 gadiem beidzās Otrais pasaules karš. Jelgava nacistu kapitulāciju svinēja drupās – 1944. g. jūlija un augusta kauju skarbajās liecībās.