P.   Slēgts
O.  10-17
T. 10-17
C. 10-17
P. 10-17
S. 10-17
Sv. 10-17

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Pedagoģiskās programmas

Pedagoģiskā programma ir muzeja izglītojošā darba daļa ar kuras palīdzību muzejs interesantā, bērniem un jauniešiem saistošā veidā iepazīstina ar muzeju, tā darbu, ekspozīcijām un citām interesantām lietām.

 • “Es, pirmo reizi muzejā“ Mērķis – iepazīties ar muzeju un tā apkārtni, senajiem etnogrāfiskajiem priekšmetiem un amatniecības rīkiem. Nodarbība saistīta ar skolā apgūstamo tēmu sociālajās zinībās „Es un mans laiks”. Nodarbības saturs – dalībnieki iepazīstas un  pārrunā, kas ir muzejs. „Melnajā kastē” noslēpto priekšmetu minēšana un pēc tam šo seno  un ne tik seno lietu nozīmes apspriešana. Vecums – pirmsskolas un 1. – 3.klašu skolēni.

 • Nodarbību cikls “Ģ. Eliasa daiļrade”:
  Gleznas stāsta - b/d, 1-6. klasei, ekspozīciju zālēs, vērojot Ģ.Eliasa gleznas, pildīsim uzdevumus, domāsim gleznām jaunus nosaukumus, zīmēsim kopijas.
  Gadalaiki Ģ.Eliasa darbos - b/d, 1-6.klasei, nodarbības laikā apmeklētāji iepazīstas ar muzeja ekspozīciju un iegūst jaunas zināšanas par mākslinieku Ģ.Eliasu. Vērosim dabu pa zāles logu, salīdzināsim redzamo ar gleznās attēloto. Pildīsim uzdevumus un darbosimies ar diegiem.

 • “Senie iedzīvotāji Lielupes krastā” (2020) - sagatavota atjaunotās ekspozīcijas “Aizvēsture un viduslaiki Zemgalē” ietvaros. Nodarbība paredzēta pirmsskolēniem un 1.-4. klašu audzēkņiem. Nodarbības mērķis ir sniegt jaunas zināšanas par cilvēku dzīvi senatnē ar eksponēto artefaktu starpniecību un ļaut izbaudīt ekspozīcijas atmosfēru. Audzēkņi papildinās zināšanas par to, kā tiek iegūta informācija par cilvēku dzīvi senatnē un veiks uzdevumus “arheologa laboratorijā”. 

Tematiskās ekskursijas 

 • ekskursija "Sagrautās Jelgavas atjaunošana pēc Otrā pasaules kara" (latviešu, krievu).
 • ekskursija "19.gs.jelgavnieka mājokļa interjera detaļas."
 • ekskursija "Sociāldemokrātijas idejas un 1905./07.gada revolūcija."          
 • ekskursija "Reliģiju daudzveidība Jelgavā 19.gs."

Pirmsskolas vecuma bērniem un Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu skolēniem un audzēkņiem ieeja muzejā un pedagoģiskās programmas apmeklējums ir bez maksas.

Pedagoģiskā nodarbība notiek muzeja telpās, maksa vienam skolēnam/audzēknim 1.00 EUR, pieaugušajam 1.50 EUR.

Izvēlētā nodarbība iepriekš jāsaskaņo, zvanot pa tālruni 63080150 (muzeja pedagoģe Teika Putna) vai 63023383.