P.   SLĒGTS
 O.   10.00 - 17.00
 T.  10.00 - 17.00
 C.  10.00 - 17.00
 P.  10.00 - 17.00
 S. 10.00 - 17.00
 Sv. 10.00 - 17.00

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Pedagoģiskās programmas

Pedagoģiskā programma ir muzeja izglītojošā darba daļa ar kuras palīdzību muzejs interesantā, bērniem un jauniešiem saistošā veidā iepazīstina ar muzeju, tā darbu, ekspozīcijām un citām interesantām lietām.

 • "Ceļojums laikā" (2019) -  40-60 min, 1.- 9. klasei, nodarbības laikā apmeklētāji nostiprinās zināšanas par Jelgavas pilsētas vēsturē svarīgiem notikumiem un cilvēkiem  ar muzejā esošo priekšmetu palīdzību. Meklēsim priekšmetus, kurus varētu ņemt līdzi, ceļojot pagātnē. Pildot uzdevumus, dalībnieki trenēs novērošanas un orientēšanās spējas.

 • “Es, pirmo reizi muzejā“ Mērķis – iepazīties ar muzeju un tā apkārtni, senajiem etnogrāfiskajiem priekšmetiem un amatniecības rīkiem. Nodarbība saistīta ar skolā apgūstamo tēmu sociālajās zinībās „Es un mans laiks”. Nodarbības saturs – dalībnieki iepazīstas un  pārrunā, kas ir muzejs. „Melnajā kastē” noslēpto priekšmetu minēšana un pēc tam šo seno  un ne tik seno lietu nozīmes apspriešana. Vecums – pirmsskolas un 1. – 3.klašu skolēni.

 • "Mācāmies mācīties" (2005) – 40-50 min. Sākot no 6.klases. Ierobežots dalībnieku skaits – 10. Iespējams kopā ar muzeja mākslinieku apgūst glītrakstīšanas prasmi. Zvanīt 64373566. 

 • Nodarbību cikls “Ģ. Eliasa daiļrade”:
  Gleznas stāsta - b/d, 1-6. klasei, ekspozīciju zālēs, vērojot Ģ.Eliasa gleznas, pildīsim uzdevumus, domāsim gleznām jaunus nosaukumus, zīmēsim kopijas.
  Gadalaiki Ģ.Eliasa darbos - b/d, 1-6.klasei, nodarbības laikā apmeklētāji iepazīstas ar muzeja ekspozīciju un iegūst jaunas zināšanas par mākslinieku Ģ.Eliasu. Vērosim dabu pa zāles logu, salīdzināsim redzamo ar gleznās attēloto. Pildīsim uzdevumus un darbosimies ar diegiem.

 • "Mēs – restauratori" (2014) - 30-50 min, b/d, 1.-4.klasei. Latviešu, krievu val. Nodarbības mērķis - etnisko pamatu apzināšanās ar muzejpedagoģijas līdzekļiem. Nodarbības laikā var iepazīties ar ekspozīcijās esošajiem priekšmetiem un restauratora darbu.

 • “Burtu karnevāls” (2020) - pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Vārdi veidojas no burtiņiem un katrs muzeja priekšmets sākas ar savu burtiņu. Nodarbības laikā, spēlējot burtu rotaļas, iepazīsimies ar ekspozīciju telpās esošajiem priekšmetiem un to nosaukumiem. Rotaļājoties un meklējot burtiņus, bērni bagātinās savu vārdu krājumu, pilnveidos klausīšanās un uzmanības prasmes.

 • “Senie iedzīvotāji Lielupes krastā” (2020) - sagatavota atjaunotās ekspozīcijas “Aizvēsture un viduslaiki Zemgalē” ietvaros. Nodarbība paredzēta pirmsskolēniem un 1-9. klašu audzēkņiem. Nodarbības mērķis ir sniegt jaunas zināšanas par cilvēku dzīvi senatnē ar eksponēto artefaktu starpniecību un ļaut izbaudīt ekspozīcijas atmosfēru. Audzēkņi papildinās zināšanas par to, kā tiek iegūta informācija par cilvēku dzīvi senatnē un veiks uzdevumus “arheologa laboratorijā”. 

Pirmsskolas vecuma bērniem un Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu skolēniem un audzēkņiem ieeja muzejā un pedagoģiskās programmas apmeklējums ir bez maksas.

Pedagoģiskā nodarbība notiek muzeja telpās, maksa vienam skolēnam/audzēknim 1.00 EUR, pieaugušajam 1.50 EUR.

Izvēlētā nodarbība iepriekš jāsaskaņo, zvanot pa tālruni 63080150 (muzeja pedagoģe Teika Putna) vai 63023383.