P. BRĪVS
O. 10:00 - 17:00
T. 10:00 - 17:00
C. 10:00 - 17:00
P. 10:00 - 17:00
S. 10:00 - 17:00
Sv. 10:00 - 17:00

Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs

Cienījamie apmeklētāji! Ledus skulptūru festivāla laikā no 8.februāla līdz 10.februārim muzejs strādās bez izmaiņām 10.00-17.00. Tiksimies muzejā!

Labdien, cienījamie apmeklētāji! Šo piektdien, 18.janvārī, 15.00 atklāsim jaunās virtuālās ekspozīcijas, kas ļaus pašu acīm redzēt Jelgavu cauri dažādiem vēstures posmiem. "Kari un karavīri cauri Jelgavas laiku lokiem" ļaus ceļot laikā un būt lieciniekiem zemgaļa bēgšanai no Livonijas ordeņa brāļu gūsta, vai staigāt pa Jelgavas tirgus laukumu 20.gs. sākumā.. Savukārt, "Zemgales tautas tērps un tā valkāšanas tradīcijas" ļaus piedalīties zemgaļu kāzās un noaust līgavai svārkus. Nāciet un ceļojiet laikā pie mums!

Latvijas simtās dzimšanas dienas gadā 200. jubileju varētu svinēt otrs vecākais muzejs Latvijas teritorijā – Kurzemes Provinces muzejs Jelgavā, kas ilgus gadus mita pirmajā īpaši muzejam celtajā ēkā Latvijas teritorijā. Diemžēl krāšņā muzeja ēka 2. Pasaules kara izskaņā ir gājusi bojā, bet vērtīgie eksponāti izklīduši Latvijā un Eiropā.

Latvijas dzimšanas dienu Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atzīmējām ar Latvijai veltītu izstādes "Muzeja krājuma pērles Latvijas dzimšanas dienā" un grāmatas ""Jelgavas ģimnāzistu dzīvesstāsti un viņu devums Latvijas valstij". 

Līdz remonta noslēgumam pasākumu laikā būs ierobežota piekļuve izstāžu zālei.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Aicinām visus interesentus 19.oktobrī 16.00 piedalīties izstādes "LATVIJA MEDAĻU MĀKSLĀ. Cilvēki, notikumi, ainava" atklāšanā. Medaļa ir unikāla, jo šai mazas formas mākslas darbā var pateikt ļoti daudz. Turklāt tā ir teju mūžīga, jo aiziet cilvēks, kam tā veltīta, sabrūk vai tiek nopostīta celtne, bet paliek medaļa. Šī ir retrospektīva izstāde, ko Latvijas medaļu mākslinieki velta valsts simtgadei. Notikumi, cilvēki un ainava veido Latvijas vēstures stāstu. Izstādi būs iespējams apskatīt līdz 2019.gada 6.janvārim

Nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs” šogad pirmo reizi piedalīsies „Dzejas dienās”, 16. septembrī rīkojot starpdisciplināru pasākumu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas ielā 10, Jelgavā).

22.septembrī Baltu vienības dienas Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā sāksies pulksten 11.00 ar plāksnes atklāšanu par godu Jelgavas vīriešu ģimnāzijas audzēkņiem-lietuviešiem, kuri 1918.gada 16.februārī parakstīja Lietuvas neatkarības aktu. 11.30 aicinām interesentus uz konferenci “Kopīgais un atšķirīgais Latvijas un Lietuvas kultūrvēsturē”.

Mūsdienās ir ļoti populāri pētīt dzimtas vēsturi, citiem vārdiem runājot, apzināt to cilvēku loku, gan pagātnē, gan tagadnē, kuriem ir “vienas asinis”. Pazīstamais Maugļa teiciens: “Mums vienas asinis – tev un man” ir visnotaļ atbilstošs, lai raksturotu “Dzimtas koku”.

Jo tālāk pagātnē lūkojies, jo tālāku nākotni spēsi paredzēt. Tā teicis Vinstons Čērčils. Muzejs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi izdevis grāmatu “Jelgavas albums. Jelgava senajās pastkartēs”, kas lasītāju iepazīstina ar skaisto un arhitektūrā bagāto pilsētu, kas gāja bojā 2. pasaules kara izskaņā.

1 lapa no 2