P. BRĪVS
O. 11:00 - 18:00
T. 11:00 - 18:00
C. 11:00 - 18:00
P. 11:00 - 18:00
S. 11:00 - 18:00
Sv. 11:00 - 18:00

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Izstāde "Spēles ar materiāliem"

Izstāde "Spēles ar materiāliem"

6. jūnijā 16.00 atklāsim Latvijas tekstilmākslas asociācijas izstādi "Spēles ar materiāliem". Izstāde būs apskatāma līdz 28.jūlijam. 

No 6.jūnija līdz 28. jūlijam  Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma tekstilmākslas izstāde “Spēles ar materiāliem”.

  Savus darbus skatītājiem demonstrē 42 dalībnieki - mākslinieki, kuri ir biedrības “Tekstilmākslas asociācija” dalībnieki un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas studenti.

Biedrībā  ir apvienojušies mākslinieki, kuri vēlas sekmēt tekstilmākslas attīstību un popularizēt to Latvijā un pasaulē.

Raibs un neparasts ir mākslinieku sniegums, viņu darbos var redzēt jaunus tekstilmākslas izteiksmes veidus un neparastus materiālus. Pārstāvēts gan klasiskais, gan digitālais gobelēns, gan darbi interesantās autortehnikās.  Daudzi mākslas darbi  radīti, izmantojot  tekstilmākslā visai neierastus materiālus. 

Izstādē piedalās gan pieredzējuši mākslinieki – Aija Baumane, Ieva Krūmiņa, Dzintra Vilks, Mārīte Leimane, Ruta Linīte, Jānis Bankovičs, Barbara Ābele, Elīna Veilande-Apine,  Andra Dīriņa u.c., gan vairāki jaunākas paaudzes mākslinieki.

 

Izstāde patīkami atgādinās par senām vērtībām un rosinās pasmaidīt par asprātīgiem tehnikas risinājumiem.

 

Andra Dīriņa

Biedrības “Tekstilmākslas asociācija” vadītāja