Jelgavas muzejs

Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts
Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs
LV
RU EN
Sākums EkspozīcijaAizvēsture un viduslaiki Zemgalē

Aizvēsture un viduslaiki Zemgalē

No 2006. līdz 2019. gadam Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā bija aplūkojama pastāvīgā ekspozīcija “Aizvēsture un Livonijas periods’”. Atjaunotās ekspozīcijas nosaukums ir “Aizvēsture un viduslaiki Zemgalē”. Ekspozīcija aptver laika posmu no paleolīta beigām līdz viduslaiku beigām – Livonijas valstu konfederācijas sabrukumam 1561. gadā. Ekspozīcijā pamatā izmantoti materiāli no kādreizējā Kurzemes Provinces muzeja arheoloģijas kolekcijas.

Atjaunotā ekspozīcija saglabājusi hronoloģisko struktūru un lielāko daļu eksponātu, taču mainīts ekspozīcijas dizaina risinājums, radoši spēlējoties ar vēsturiskās rekonstrukcijas elementiem. Papildus ieskatam Zemgales arheoloģiskajā mantojumā, apmeklētāji varēs uzzināt arī par viduslaiku Jelgavas tapšanu.

Ekspozīcijā ieviesta jauna sadaļa – instalācija “Civilizāciju sadursme”, kurā aplūkota kristīgās kultūras un vietējo tautu garīgo vērtību un tradīciju sadursme. Pavisam jauns elements ir mainīgā izstāde “Jaunākie arheoloģiskie atradumi Jelgavā un tās apkārtnē”. Jelgavnieki un pilsētas viesi šeit varēs iepazīties ar kādu daļu no visa tā bagātīgā mantojuma, kas slēpjas zemes dziļumos, un, pateicoties arheologa Andra Tomašūna darbam, arvien papildina muzeja krājumus.