Jaunieši ēnoja muzejpedagoģi, muzeja vēsturniekus, pētniekus, krājuma glabātājus un restauratorus. Jauniešiem bija iespēja ielūkoties muzeja darbinieku darbadienā, uzdot interesējošus jautājumus un saņemt atbildes.
Pastaigas solī ēnotāji apgāja apkārt Jelgavas muzeja ēkai, klausoties stāstu par ēkas interesanto un neparasto arhitektūru, kā arī vēsturiskajām funkcijām. Ēnotāji iepazinās ar muzeja darbinieku amata pienākumiem, sākot no krājuma un vēsturnieka darba veicējiem, restauratoriem, muzejpedagoģi līdz pat vadības atbildības robežām, kā arī tehniskā personāla amatu nepieciešamību. Jaunieši iepazina ne vien muzejpedagoģiskā darba nianses, saturu, specifiku un vajadzības, bet arī šīs profesijas vajadzību nākotnē, jo tieši no šī darba veicēja ir atkarīga vēsturiskā mantojuma un izpratnes par to veicināšana un popularizēšana.
Ļoti lielu darbu paveica mūsu Krājuma nodaļas vadītāja Lāsma Klapare, kura atklāja un izrādīja muzeja krājuma bagātības ar detalizētu stāstījumu par katra krājuma priekšmeta specifiku un visu, kas saistās ar šo tik nozīmīgo profesiju. Ēnotājiem bija unikāla iespēja nesezonas laikā Lāsmas pavadījumā ielūkoties muzeja torņa telpās. Informatīvais materiāls un stāstījums bija tik plašs, ka visi jaunieši nolēma atgriezties muzejā vēlreiz, lai aplūkotu to, ko visvairāk iekāroja aplūkot un uzzināt, stāsta muzejpedagoģe Anitra Skalbiņa.
Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā ēnotājiem bija paredzēta ekskursija, kuras laikā tika apskatītas pastāvīgās ekspozīcijas, krājuma telpas, darba telpas. Kā stāsta Ā. Alunāna memoriālā muzeja vēsturnieks, pētnieks, šogad ēnotāji bijuši ļoti zinātkāri.
Zemgales Restaurācijas centrā ēnotāji iepazinās ar restauratora profesjias dažādām izpausmēm – viņiem bija iespēja fotografēt priekšmetus, pagatavot restaurācijā nepieciešamo šķīdumu. Skolēniem īpaši patika pētīt mikroskopā auduma šķiedras, kukaiņus, jo te pavērās mikroskopiski mazā pasaule, kas ikdienā tik vienkārši nav saskatāma. Keramikas restaurācijas darbnīcā bija iespēja salīmēt saplīsušu krūzīti. Keramikas restaurācijā, kad tiek izveidotas zudušo detaļu vietā jaunas trauka detaļas, bieži uz jaunajām detaļām jāpārnes oriģinālā zīmējuma kontūras, ornamenti. Arī skolēni varēja izmēģināt savas prasmes zīmējuma atdarināšanā, ar zīmuli savilkt kopā zudušos ornamentus, stāsta Restaurācijas nodaļas vadītāja Saiva Kuple.
Dalība Ēnu dienā deva iespēju iepazīties ar muzeja darbu un ielūkoties tā “aizkulisēs”.
Paldies visiem ēnotājiem un tiekamies jau nākamgad!