Jelgavas muzejs

Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts
Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs
LV
RU EN
Sākums JaunumiŠogad aktuāliJelgavas muzejs sveic Starptautiskajā Muzeju dienā!

Jelgavas muzejs sveic Starptautiskajā Muzeju dienā!

18. maijs ir Starptautiskā Muzeja diena. Latvijas muzejos šos profesionālos svētkus svin kopš 1978. gada, pasaulē – gadu ilgāk.

Šajā dienā muzejos atver jaunas izstādes un ekspozīcijas, notiek īpaši sarīkojumi. Katrs muzejs cenšas parādīt kaut ko jaunu, iepazīstināt apmeklētājus ar gada laikā paveikto, ar artefaktiem, kas papildinājuši muzeja krājumu.

Šogad kā katru gadu Starptautiskajā Muzeja dienā ekspozīcijas un izstādes apmeklētājiem būs pieejamas bez maksas, tostarp arī nule atklātā starptautiskā izstāde “Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas dižkunigaitija (1561–1795)”. Laipni gaidīti muzejā 18. maijā! Būsim atvērti no 11.00 līdz 19.00.
Katru gadu 18. maijā sveicam kolēģus, kuri muzejā ir nostrādājuši ilgāku laiku (5, 10, 15 utt. gadus. Šogad īpaši jāuzteic muzeja dizainera Ulda Zutera veikums, kurš pēdējos 25 gadus ir gādājis par to, lai muzeja izstāžu, dažādu izdevumu, tostarp reklāmas materiālu dizains būtu vienots un labā kvalitātē. Mākslinieks vienmēr ir atvērts jaunajam, nekad neko nedara pavirši, arī saspringtā darbā pamanot kolēģu nepamanīto. Uldis Zuters ir viens no Jelgavas muzeja  zīmoliem, ar ko lepojamies.
45 gadus darbā Jelgavas muzejā ir pavadījusi muzeja direktore Gita Grase un viņas vietniece Marija Kaupere.  Muzejs ir kļuvis par būtisku viņu dzīves sastāvdaļu. Sveicam arī viņas!
Darbs muzejā ir komandas darbs. Ikviena kolēģa ieguldījums ir svarīgs. Mums ir nepieciešami vēsturnieki pētnieki, māksliniece, kas nepagurusi reizēm vienlaikus iekārto 2 un vairāk izstādes, smalkā darba veicēji restauratori, aktīva muzeja pedagoģe un sabiedrisko attiecību speciāliste, vērīgi eksponātu uzraugi un izdomas bagāts un rūpīgs tehniskais personāls. Krājuma speciālistu darbs ir īpaši uzteicams, jo viņiem ir jāprot tik daudz kas, turklāt vēlams – ļoti ātri.

Ikviena darbinieka paveiktais veido muzeja tēlu, padarot to pievilcīgāku apmeklētāju acīs. Mūsu muzejā strādā ieinteresēti un profesionāli darbinieki – gan tie, kuri muzeja darbā pavadījuši daudzus gadus, gan tie, kuri Jelgavas muzeju par savu sauc nesen.

Sveicam visus kolēģus  savā muzejā un filiālē, citos Latvijas muzejos profesionālajos svētkos! Lai mums visiem daudz radošas izdomas, izturības, veiksmes, veselības un gandarījuma par paveikto!